Jan Mazaný

Jan Mazaný

Team Leader – trénink Finální montáž

V TPCA  jsem začínal na Montáži na lince Final 1 a 4, kde jsem montoval například motor stěrače, sluneční clonu, okna nebo čelní sklo. V průběhu let jsem několikrát povýšil a stal se vedoucím týmu. Potom jsem přešel z montážní linky do tréninkového centra.

JanMazany4Na Montáži funguje trénink základních dovedností, který musí absolvovat každý nováček. Naučí se tady rychle zvládat nejčastější úkony, jako je třeba nasazování a utaho- vání šroubů či matek nebo zapojování konektorů. Na jednotlivých stanovištích jsou stanoveny úkoly a časové limity. Operátor si to nejprve natrénuje a ve chvíli, kdy si myslí, že limit plní, požádá trenéra o změření. Takto si postupně splní všech 22 položek. Trénink trvá 4 směny a kromě praxe jsou v mezičasech probírána i další teoretická témata, jako například bezpečnost práce, fungování linky nebo standardy práce. Po absolvování tohoto základního tréninku už jde operátor pracovat na linku.

Moje práce mě baví, protože rád pracuji s lidmi. Snažíme se nováčkům předat co nejvíce informací a praktických tipů, jak práci u nás co nejlépe zvládnout.

Toyota Peugeot Citroën Automobile

Průmyslová zóna Ovčáry
280 00 Kolín