Josef Šafařík

Josef Šafařík

Inženýr na Lisovně

Do TPCA jsem nastoupil jako absolvent ČVUT v roce 2005. Měl jsem vystudovanou strojní fakultu, uměl jsem anglicky a bydlím 17 km od Průmyslové zóny v Ovčárech, tak mi přišlo úplně přirozené, že jsem nastoupil právě do TPCA. V Lisovně mám na starosti údržbu forem a kvalitu a od roku 2010 pracuji jako leader projektů.

Šafařík - příběh

Na firmě se mi líbí, že se nebojí nabírat nováčky bez praxe. Rychle je zasvětí do know-how Toyoty a na cestě na vedoucí pozici jim navíc přidá řadu školení – jako třeba time managementu, prezentačních dovedností nebo vedení lidí, aby svoji novou roli snáze zvládli. 

I když jsme velká firma, máme na Lisovně díky bezvadné partě takové „domácí prostředí“. Pro- jekty, na kterých pracuji, mi přinášejí unikátní zkušenost, která se dá v České republice zažít pouze v pár firmách.

Lákala mne možnost rozšířit si obzory, poznat blíže kulturu a mentalitu japonských kolegů, a tak jsem se rozhodl odjet na dva roky do země vycházející slunce. Těším se, až uvidím, jak funguje Toyota výrobní systém přímo v místě svého zrodu, jaké projekty kolegové řeší. 

Toyota Peugeot Citroën Automobile

Průmyslová zóna Ovčáry
280 00 Kolín