Petr Čížek

Petr Čížek

Manažer Engineeringu Lakovny

V roce 2006 jsem nastoupil do oddělení Správy budov a životního prostředí. Úkolem tohoto oddělení je zefektivňovat provoz a snižovat ekologickou zátěž továrny. Musím říct, že se nám to v TPCA stále daří plnit, je to nikdy nekončící proces, protože stále je co zlepšovat.

Petr Čížek

V Lakovně jsme například realizovali projekt rekuperace na zařízení dodatečného spalování organických těkavých látek nebo výměnu sušičky stlačeného vzduchu. Ve vytápění budov jsme se dostali na polovinu dříve spotřebovávané energie. V oblasti ochrany životního prostředí jsme například vybudovali havarijní nádrž o velikosti 1 000 m3 jako prevenci proti znečištění spodních vod v případě havárie. Voda, kterou by nebylo možné vyčistit, se zachytí v této nádrži a vyčistí se dodatečně po odstranění problému. Samozřejmostí je v TPCA důmyslné třídění odpadu a jeho následná recyklace. Své výsledky a plány si pravidelně předáváme na konferencích s ostatními sesterskými a mateřskými závody v Evropě. 

Na práci v TPCA mě baví, že je stále co dělat. Máme zde prostor pro vlastní nápady a vlastní iniciativu, nikdo vám tady neřekne, že tohle nemáte dělat, vždycky uslyšíte spíš „zkus to a dej vědět, jaké jsou výsledky“. Líbí se mi otevřená atmosféra, která tady panuje. Napřímo můžete komunikovat s vedením společnosti, kteří navíc sedí ve stejné kanceláři. Mám možnost se tu setkávat s nejmodernějšími technologiemi i skvělými lidmi.

Toyota Peugeot Citroën Automobile

Průmyslová zóna Ovčáry
280 00 Kolín