Vladimír Strnad

Vladimír Strnad

Group Leader tréninkového centra na Lisovně

Vždycky jsem se zajímal o auta a pracoval jsem jako automechanik. Protože v blízkosti mého bydliště nebylo tolik příležitostí získat zaměstnání v oboru, viděl jsem šanci v nově vznikající automobilce u Kolína a neváhal jsem se sem přestěhovat. Začínal jsem na ubytovně, pak jsem využil nabídky firemního bytu a dnes už bydlím s manželkou a dětmi ve vlastním v Kutné Hoře.

Do TPCA jsem nastoupil v únoru 2005 a stihl jsem být u prvního auta, které naše společnost vyrobila. Celou dobu působím na Lisovně, kde jsem začínal jako operátor na přístřihové lince. Zde se stříhají ze svitků oceli plechy, ze kterých pak lis vylisuje určitý díl karoserie. 

vladimir Strnad_1

Postupem roků jsem se z linky vypracoval do tréninkového centra a projektového teamu, kde mám na starosti trénink nováčků a projekty především na úsporu nákladů. V roce 2010 jsem strávil jeden měsíc na stáži v Japonsku. 

Na práci v TPCA se mi líbí, že se každý zaměstnanec podílí na úspěchu firmy a může aktivně přispívat ke zvýšení efektivity prostřednictvím kaizenů nebo Kroužků kvality. Kaizen je japonský výraz pro zlepšovací návrh. Má vždy příznivý efekt např. v oblasti efektivity výroby, úspory nákladů, zvýšení bezpečnosti práce, kvality nebo ochrany životního prostředí. Nejlepší kaizeny jsou pravidelně oceňovány - autor za ně dostane finanční odměnu. Já jsem byl například oceněn za nejlepší kaizen roku 2012. Kroužky kvality řeší v týmu náročnější problémy a vítězové celofiremního kola odjíždějí reprezentovat do zahraničí.

Jsem rád, že mám jistou a dobře ohodnocenou práci v dobrém kolektivu a můžu prostřednictvím firmy poznávat různé země a kultury. Oceňuji tady také vysokou úroveň bezpečnosti. Ani při práci s obrovskými lisy a ostrými přístřihy oceli se nemusím bát rizika úrazu, protože máme k dispozici ochranné pomůcky z nejmodernějších materiálů a důkladně promyšlený systém bezpečnostních opatření.

Toyota Peugeot Citroën Automobile

Průmyslová zóna Ovčáry
280 00 Kolín